Vyhledávání:


Přihlásit k odběru novinek:

E-mail


Vybrat třídu/y

                               

Ježečci

Co jsme se naučili v září

Září v Ježečkách.

Prázdniny utekly jako voda a náš vstup do školky mezi nové kamarády, paní učitelky, třídu Ježečků,plnou hraček, knížek, her a dalších zajímavostí je tady.

Týden s navykací dobou byl naprosto zbytečný, zvykli jsme si všichni- kluci i holčičky, zvládli vstup na jedničku. Těch několik slziček se vůbec nepočítá. Zapojili jsme se do společných her, naučili jsme se jména kamarádů a paní učitelek, zvládli jsme své značky, zvládáme sebeobsluhu při oblékání i na WC. Trochu se musíme polepšit při stolování. Už jsme se i "učili".

Povídali jsme si o ovoci, zelenině, houbách, listech, naučili jsme se několik básniček, písniček a her. Rádi a pěkně kreslíme a malujeme. Několikrát jsme navštívili naše kamarády v "Růžovce".Prožili jsme s nimi divadlo" Co dělají zvířátka" a krásné hudební představení " Já muzikant",kde jsme i učinkovali. Nejvíce jsme si však užívali sportovní zápolení, kde jsme získali diplomy a medaile.

Spolupracujeme a navštěvujeme se se školní družinou, která nám připravila krásné "Bublinkohraní". Moc se nám to líbilo. V rámci spolupráce se IV.třídou ZŠ jsme tvořili ježky-co nejoriginálnějším způsobem a vznikla vernisáž"Ježek-100x jinak". Fotografie této výstavy budou vidět na stránkách školy, tak nás tam uvidíte. Budeme se ozývat každý měsíc, sledujte nás, budeme se s vámi dělit o naše radosti i starosti.

Vaše děti a paní učitelky

Co jsme se naučili v říjnu

Říjen v Ježečkách

Ježečci se ozývají na konci října a zdraví všechny rodiče a přátele školky.

Kluci rádi staví a hrají si se železnicí, skládají z puzzlů, mají rádi velké kostky a auta. Děvčátka nejraději staví ZOO se zvířátky, hrají si v kuchyňce, staví puzzle a kreslí. Bez větších problémů uklízejí a zachovávají pořádek. Dva předškoláci začínají pracovat s pracovními sešity, všichni ostatní s pracovními listy.

Kromě každodenních činností ve třídě se děti velmi aktivně účastní angličtiny s rodilým mluvčím, na kterou se děti těší a má u nich velkou odezvu.

Čtvrteční pohybové a taneční hodiny s pí. uč. Tuháčkovou jsou též plné radosti. Páteční flétnička se dětem moc líbí, hrdě ukazují noty, co už zvládly a těší se na další písničky. Vyšívání se přesouvá do naší třídy, pí.uč.Koldínská k nám bude docházet. Děti moc chválí, jak jsou šikovné.

Začátkem října jsme prožili neobvyklý zážitek s divadlem Minor, které se odbývalo v autobusu. Divadlo se dětem moc libilo.

Krásné dny na konci října jsme si užívali na vycházkách a odpoledne na naší školní zahradě, kde jsme si hráli i s našimi kamarády z družiny.

Co jsme se naučili v listopadu

Listopad v Ježečkách

Úplně první listopadový den jsme prožili s našimi kamarády ze třídy Sluníček a Berušek tradiční dušičkové dopoledne, které se tentokrát nekonalo na naší zahradě, ale vypravili jsme se na výlet ke Glorietu. Cestou jsme plnili různé úkoly. Bylo to moc napínavé a zábavné a dokonce poblíž Glorietu jsme našli poklad, který jsme dostali za správné splnění všech úkolů. Ve školce nás potom čekalo ještě větší překvapení v podobě dětské tomboly. Vlastně jsme zjistili, jak to bude fungovat na slavnostním Benefičním odpolední, které se konalo 16.11.2013. Fungovalo to super a moc se nám tam líbilo.

Listopad byl také věnován dračímu dovádění. Na dráčky jsme si hráli, tvořili jsme je, naučili jsme se novou písničku" Vyletěl si pyšný drak".

Jiří Helekal nás naučil spoustu nových čertovských a Mikulášských písní, měli jsme dokonce soutěž "Kdo umí nejlépe strašit" a jestli by měl šanci se dostat do čertovské školky. Na závěr jsme měli super diskotéku.

Co jsme se naučili v prosinci

Prosinec v Ježečkách

I když čekání na Ježíška bývá v prosinci nekonečné, ve školce nám to utíká nějak rychleji. Začátkem prosince zavítal do naší školky Mikuláš s Čertem a Andělem. Mikulášskou nadílku jsme prožili v "Růžovce" s našimi kamarády ze Sluníček a Berušek. Pak následovalo Vánoční zpívání v kostele. Obě akce se vydařily.

Pak už jsme se pilně připravovali na vánoční besídku. Zdobili jsme třídu, nacvičovali program, zdobili perníčky, tvořili vánoční přání. Přestože někteří z nás těsně před besídkou onemocněli, jsme se nakonec sešli v hojném počtu. Předvedli jsme vše, co jsme se naučili s pí. učitelkami, zazpívali jsme si společně koledy. Bylo to krásné odpoledne. Nakonec i naší školku navštívil Ježíšek a dostali jsme spoustu dárků.

Teď už se těšíme na vánoční prázdniny a přejeme Všem krásné Vánoce a hlavně hodně zdraví a štěstí v novém roce 2014.

Co jsme se naučili v lednu

Leden v Ježečkách

V novém roce jsme se sešli v naší třídě Ježečků až 6.1.2014. Zimních radovánek jsme si nemohli ještě užívat, neboť nebyl sníh, a tak jsme ho přivolávali básničkami, písničkami, ale též tvořením sněhuláčků.

Asi největším lednovým zážitkem bylo setkání s paní Zuzanou, která se zabývá canisterapií. Přišla do školky s fenkou Kessi. Fenka nám ukázala, co vše umí a děti se též dozvěděly, že takový vycvičený pejsek může pomáhat i nemocným lidem.

Koncem ledna jsme též viděli krásné divadlo" Zvířatka do školky". Poznali jsme spoustu zajímavých zvířátek, ale největší dojem na nás udělal bílý ježek a to nejen proto, že jsme třída Ježečků.

Takže leden i když téměř bez sněhu, byl určitě v naší MŠ plný krásných dojmů.

Co jsme se naučili v únoru

Únor v Ježečkách

Měsíc únor byl naplněný poznáváním řemesel a profesí a také setkáváním s významnými osobnostmi, žijícími ve Všenorech.

Krásné dopoledne jsme zažili s panem Chaloupkou - žokejem a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o koních.

Koncem února jsme též navštívili p.Stivína - významného hudebníka. Pan Stivín nám nejen ukázal různé hudební nástroje, ale měli jsme tu čest si s ním společně zahrát a zazpívat. Na návštěvě u něj se nám moc líbilo.

V únoru jsme ještě navštívili místní truhlárnu a i tam jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí spojených se zpracováním dřeva.

Teď se už těšíme a připravujeme na karneval.

Co jsme se naučili v březnu

Březen v Ježečkách

Začátek března byl ve školce plný tance, zpěvu, soutěží a skvělého pohoštění, neboť jsme ve školce měli karneval.

Ten byl zahájen jako již tradičně přehlídkou masek, které byly velice nápadité.

V půlce března jsme se rozhodli, že chceme již najít jaro. Návod, jak ho hledat, nám ukázalo divadlo v MŠ "Hledání jara".

Jaro jsme doopravdy našli, ale aby nám neuteklo, bylo zapotřebí, vhodit Morenu do řeky Berounky a to se uskutečnilo 21.3.2014.

Jinak v průběhu března jsme se zapojili do projektu "Celé Česko čte dětem" a tak se chlubíme nejen svou oblíbenou knihou, ale poznáváme i knihy svých kamarádů.

K dobré četbě patří dobrá hudba a tu nám zajistila pí.uč.A.Pikardová s mladými hudebníky. Opět moc děkujeme za skvělý hudební zážitek. A teď se už těšíme na svátky jara - Velikonoce.

Eva Hanžlíková

Co jsme se naučili v dubnu

Duben v Ježečkách

Dubnové akce Ježečků začaly putováním po stopách zámeckých skřítků na krásném zámku v Mníšku pod Brdy.

V rámci projektu "Po stopách našich předků" jsme podnikli výlet k všenorské hrobce, který jsme pojali jako bojovou hru. Bylo to opravdu dobrodružné.

Divadlo, úplně jiné, než na jaké jsme zvyklé, nám předvedlo anglické divadlo s představením "Červená Karkulka". Dalším naším kulturním zážitkem bylo hudební představení "Cesta kolem světa". Bylo to super.

Konec dubna jsme zakončili čarodějnickým dopolednem, které bylo veselé a pohádkové. Už se těšíme na další školkovské

Eva Hanžlíková

Co jsme se naučili v květnu

Květen v Ježečkách.

Výšlapem na černolické skály jsme ukončili účast na projektu"Po stopách našich předků.Ačkoliv bylo počasí aprílové,cestu zpět jsme zvládli pěšky lesem na výbornou.

Zakončení projektu proběhlo na našem hřišti za účasti rodičů a přátel školy. Bylo to moc krásné odpoledne.

Květen jsme dovršili celodenním výletem do Olešné u Hořovic.Na velké farmě plné zvířátek,nás provázely různé pohádkové bytosti. Měli jsme zde možnost si zajezdit i na poníkách a ve výtvané dílničce si vyrobit dárek.

Poslední květnovou akcí naší MŠ bylo netradiční divadlo a to "Planetárium ve stanu". Bylo to pro nás něco nového a moc se nám to líbilo.

Celý květen byl většinou prosluněný, užíváme si naší malou zahradu i příjemné vycházky.

Eva Hanžlíková a Jaroslava Doubková

Co jsme se naučili v červnu

Červen v Ježečkách

Poslední měsíc před prázdninami jsme si ve školce opravdu užili.

Začátkem června jsme oslavili svátek dětí hned dvakrát. Nejprve jsme viděli krásné divadelní představení " Otázky netopýra Ušíka" a pak jsme si užili sportovní dopoledne na fotbalovém hřišti pod vedením p.trénera A.Hoška. Moc se nám to líbilo.

V polovině června jsme byli na celodenním výletě v Kovářově v zážitkovém parku Zeměráj. Nejvíce se nám tam líbila stezka naboso.

V posledním červnovém týdnu se v Lesním divadle v Řevnicích konalo taneční vystoupení v rámci projektu " Tanec školám" pod vedením pí.uč.H.Tuháčkové,kterého jsme se také zúčastnili. Byl to pro všechny určitě krásný zážitek.

Na konci června jsme zkusili přespat ve školce, bylo to dobrodružné.

No a úplně na závěr školního roku jsme měli na naší školkovské zahradě slavnostní odpoledne, kde jsme se rozloučili s našimi kamarády,kteří jdou po prázdninách do školy.

Všem dětem a rodičům přejeme krásné prázdniny. Paní učitelky ze třídy Ježečků.

Eva Hanžlíková a Jaroslava Doubková

Důležité zprávy ze školy:

Co bude dnes k jídlu?

1. a 2. oddělení

3. oddělení

»» Máme značku ««

logo rodiče vítáni logo Zdravá abeceda logo Asociace cambridgeských škol v ČR

»» Jsme zapojeni do ««

logo Step by step ČR o.s. logo Recyklohraní aneb Ukliďme si svět logo Celé Česko čte dětem logo Noc s Andersenem

»» Děkujeme ««

Josef Kubálek pedagog Socha pod vodou

»» Spolupracujeme ««

logo Všenorská knihovna

logo DOBNET

logo Taneční studio Dobřichovice

logo SVČ Dobřichovický domek logo PC Akademie Všenory

 

Certifikát společnosti Scio Ocenění společnosti Scio

Obedyprodeti.cz

logo Investice do rozvoje vzdělávání

logo Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I